Maretov blog

Šport je (skoraj) vse.

Peter Kauzer drugič evropski podprvak

Objavil mare, dne 17.06.2007

Peter Kauzer je danes na Slovaškem ponovno dosegel odličen rezultat, potem ko so si pred dvema dnevoma v ekipnih vožnjah že priborili zlato. Po neverjetni polfinalni vožnji, ko je za več kot 3 sekunde ugnal najbližjega zasledovalca, se je na koncu moral zadovoljiti s srebrom.

Druga vožnja je bila namreč daleč od prve, kar 6 sekund počasnejša – očitno je bil pritisk res velik. Toda progo je kljub vsemu odpeljal brez kazenskih točk in zasluženo osvojil končno 2. mesto.

Kaj več o poteku tekme in o rezultatih je moč najti na straneh KZS, spodaj pa je video RTV Slovenija, ki sem ga spet po naključju našel na spletu: ;)

Nažalost ostalim ni uspel preboj v finale, še najbolj mi je žal za prijatelja Jureta Megliča, ki si je pot do finala zaprl z enim dotikom (+2 kazenski sekundi). Če je bil Peter Kauzer za 29 stotink sekunde srebrn, je tudi Đuro zaostal za finalom pičlih 54 stotink.